Aktualności i informacje

O nas

Aga Radwańska – Polski Fan Club

Odrobina historii

Fan Club powstał w drugiej połowie 2014 roku z inicjatywy Karola Szamatuły. Na Wimbledonie Agnieszka po trzech łatwych zwycięstwach poniosła bolesną porażkę z Ekateriną Makarovą – to było początkiem pomysłu Karola, by stworzyć grupę osób, która w przyszłości będzie realnie wspierać Agnieszkę swoim dopingiem, by Agnieszka czuła wsparcie fanów i wiedziała, że w Polsce poza tzw. malkontentami ma również grupę fanów, którzy będą ją wspierać na dobre i na złe.

Początkowo FC funkcjonował jedynie jako grupa na Facebooku, do której mógł dołączyć każdy. Przez kilka miesięcy grupa rozrosła się do kilku tysięcy osób, ale jak to zwykle w grupach nieformalnych bywa – liczba osób jest duża, ale aktywność dotyczy wąskiego grona użytkowników.

W 2015 roku zorganizowaliśmy akcję urodzinową dla Agnieszki – 6 marca opublikowaliśmy filmiki urodzinowe, które zostały zauważone przez media w Polsce czy nawet przez WTA. Nasz prezent dotarł również do Agnieszki. Tego dnia wystartowaliśmy ze stroną FC na Facebooku, z profilami na Instagramie i Twitterze. Można powiedzieć, że to właśnie w dniu urodzin Agnieszki Fan Club oficjalnie się pojawił i zaprezentował światu. Od tego momentu wszystko nabrało dużego tempa – ciągły rozwój, coraz więcej inicjatyw, coraz więcej pomysłów i zapału do działania.

W połowie 2015 roku otrzymaliśmy tzw. autoryzację od Agnieszki Radwańskiej i zgodę od Agnieszki i jej managera, którym jest Stuart Duguid, na to, by działać jako oficjalny Fan Club.

Przez kilka miesięcy przygotowywaliśmy się do tego, by z nowym sezonem 2016 wystartować z niniejszą stroną www  i deklaracjami członkowskimi, które mają pomóc „wyłowić” spośród dużej grupy osób zainteresowanych działalnością Fan Clubu tych, którzy utożsamiają się z FC i chcą realnie działać, by realizować cele, które przed sobą stawiamy. Oczywiście poza wspomnianymi przygotowaniami cały czas działaliśmy i podejmowaliśmy różne inicjatywy, m.in. amatorski turniej tenisowy, wspieranie akcji charytatywnych, pierwszy oficjalny kalendarz FC, itp.

Nasza strona www miała swoją premierę w pierwszym tygodniu sezonu 2016.

Co i jak robimy?

Cele Fan Clubu:
1. Kibicowanie Agnieszce Radwańskiej i wspieranie jej.
2. Promowanie Agnieszki Radwańskiej oraz tenisa w Polsce i za granicą.
3. Zrzeszanie fanów Agnieszki Radwańskiej.
4. Promowanie działalności Fan Clubu.

Cele Fan Clubu realizowane są poprzez:
1. Organizowanie wyjazdów na mecze Agnieszki Radwańskiej dla członków Fan Clubu.
2. Organizowanie akcji np. w postaci filmów, mających na celu wspieranie Agnieszki Radwańskiej.
3. Promocję Agnieszki Radwańskiej i Fan Clubu na oficjalnych gadżetach FC: koszulkach, flagach, bannerach, kubkach itp. nieprzeznaczonych do sprzedaży, dostępnych wyłącznie dla Członków Fan Clubu.
4. Prowadzenie oficjalnej strony internetowej oraz profili społecznościowych Fan Clubu.
5. Organizowanie AFC Tennis Open – turnieju tenisowego dla amatorów.
6. Organizowanie tzw. zlotów Fan Clubu co najmniej dwa razy w roku.
7. Przekazywanie Agnieszce Radwańskiej korespondencji od fanów.
8. Pomoc w uzyskaniu autografów tenisistki.
9. Inne aktywności podejmowane przez Fan Club zgodne z celami i regulaminem.

Plany na przyszłość

Działać, działać i jeszcze raz działać!

Dopóki piłka w grze – chcemy wspierać Agnieszkę Radwańską i realizować wyżej wymienione cele.

„…bo tenis to pasja, a Agnieszka inspiruje, motywuje, poszerza horyzonty…”

Zapraszamy do naszego grona!