Aktualności i informacje

AFC Tennis Open

AFC Tennis Open 2016

Otwarte Mistrzostwa Oficjalnego Fan Clubu Agnieszki Radwańskiej

“Aga Radwańska – Polski Fan Club”

 

W dniach 16-17 lipca 2016r. w Warszawie, na kortach WKT Mera, klubu, którego tenisistką jest Agnieszka Radwańska, odbędzie się druga edycja tenisowego turnieju dla amatorów – sympatyków tenisa – chcesz spróbować swoich sił na korcie? Zapraszamy!

Tenisiści powalczą w dwóch kategoriach: Singiel Open i Debel Open o tytuł Singlowego Mistrza Otwartych Mistrzostw Oficjalnego Fan Clubu Agnieszki Radwańskiej i tytuł Deblowego Mistrza Otwartych Mistrzostw Oficjalnego Fan Clubu Agnieszki Radwańskiej. W przypadku zgłoszenia dużej liczby tenisistek Organizatorzy przewidują możliwość podzielenia kategorii Singiel Open na dwie osobne kategorie dla kobiet i mężczyzn. Poza sympatycznym tytułem do zdobycia będą: pamiątkowe dyplomy i puchary, a także atrakcyjne, wartościowe nagrody tenisowe ufundowane przez Sponsorów turnieju.

Turniej organizowany jest przez Aga Radwańska – Polski Fan Club przy współpracy z WKT Mera.

Osobami odpowiedzialnymi za turniej są: Karol Szamatuła, Patrycja Niemczyk, Agnieszka Bartoszewska.

Współinicjatorami turnieju są również: Adam Dziedzic i Maks Wachowicz, który wraz z Karolem Szamatułą zadba o sprawny przebieg losowania grup oraz rozgrywek.

AFC Tennis Open 2016

 

Zapisy trwają do 20 czerwca 2016r.

Zgłoszenie do turnieju można wysłać za pomocą poniższego formularza lub drogą mailową: afc[małpka]agaradwanskafanclub.pl podając w treści maila następujące informacje: imię i nazwisko, wiek, miejscowość zamieszkania, kategoria udziału (singiel, debel lub singiel i debel), imię i nazwisko ewentualnego partnera deblowego, kilka słów o doświadczeniu tenisowym/turniejowym.

Liczba miejsc ograniczona – o przyjęciu zgłoszenia poinformujemy mailowo do 48 godzin od momentu otrzymania zgłoszenia. Informacje dla zawodników dotyczące godziny rozpoczęcia, kolejności meczów, a także wszelkie inne informacje będą publikowane na oficjalnym fan page turnieju, a także zostaną przesłane mailowo.

Imię i nazwisko

Data urodzenia

Miejsce zamieszkania

Adres email

Telefon kontaktowy

Kategoria
SingielDebel

Imię i nazwisko partnera deblowego

Doświadczenie tenisowe (wybierz na podstawie poniższej klasyfikacji) + kilka słów od siebie

1 – staram się trafiać w piłkę

2 – zdarzają mi się dłuższe niż 4 odbicia wymiany piłek

3 – grywam towarzyskie mecze

4 – od dłuższego czasu gram „pod okiem” trenera

5 – bywa, że pokonuję przeciwnika „do zera”

6 – miałem doświadczenia zawodnicze

Wpisowe:

  • singiel – 40 PLN/osoba
  • debel – 20 PLN/osoba
  • singiel + debel – 60 PLN/osoba

Wpisowe płatne do 22 czerwca 2016r. na konto bankowe , które podane zostanie w mailowej informacji zwrotnej, potwierdzającej wstępne przyjęcie zgłoszenia. Jedynie uregulowanie wpisowego gwarantuje miejsce na liście startowej turnieju.

Wpisowe zostanie w całości przeznaczone na pokrycie kosztów wynajęcia kortów.

Zawodnikom zapewniamy wodę oraz drobny poczęstunek podczas turnieju.

Forma rozgrywek:

Singiel Open:
32 graczy utworzy 8 grup po 4 osoby. Każdy z każdym gra do wygranego jednego seta. Do dalszej gry awansują dwie osoby z grupy. W fazie pucharowej gra 16 graczy. Mecze zaczynają się od 1/8 finału, potem ćwierćfinały, półfinały i finał również do jednego wygranego seta. Jeżeli będziemy dysponować wystarczającą ilością czasu to półfinały i finał można rozegrać do dwóch wygranych setów.

*  w przypadku zgłoszenia dużej liczby tenisistek istnieje możliwość podzielenia kategorii na osobne rozgrywki dla kobiet i osobne rozgrywki dla mężczyzn – liczba grup może więc ulec zmianie. Ostateczna forma rozgrywek zostanie przedstawiona po zamknięciu listy zgłoszeń.

Debel Open:
16 par deblowych. Faza pucharowa – 1/8 finału, ćwierćfinały, półfinały i finał. Mecz trwa do jednego wygranego seta. Podobnie, jak w przypadku singla, jeśli będziemy dysponować wystarczającą ilością czasu to półfinały i finał można rozegrać do dwóch wygranych setów.

Pary deblowe mogą składać się z dwóch tenisistów, dwóch tenisistek lub tenisistki i tenisisty.

Łącznie :
48 meczów w singlu w fazie grupowej,
15 meczów w singlu w fazie pucharowej,
15 meczów w deblu.
SUMA=78 meczów

W sobotę rozegrane zostaną mecze fazy grupowej singla, a jeżeli czas na to pozwoli – również pierwsze mecze deblowe.

Mecze rozpoczynają się w sobotę i niedzielę o 10.00, a przewidywana godzina zakończenia rozgrywek to 20.00 w oba dni.

Obiekt i korty:

WKT Mera, Warszawa, ul. Bohaterów Września 12 – podczas turnieju będziemy mieć do dyspozycji 3 korty twarde na hali. Obowiązuje obuwie odpowiednie do nawierzchni twardej, niepozostawiające śladów, nieniszczące nawierzchni kortu (all court, hard court).

Do dyspozycji zawodników: szatnie, toalety.

Na WKT Mera znajduje się restauracja Return Cafe, w której będzie można skorzystać z odpłatnej oferty ciepłych i zimnych napojów, dań gorących.

Sponsorzy turnieju:

Sponsor główny: Babolat Polskawww.babolat.pl 

Sklep tenisowy – TygerTenis.plwww.tygertenis.pl

Producent turniejowych ręczników – TuvaHomewww.tuvahome.pl

Dariusz Saletra – Prezes Małopolskiego Związku Tenisowego

Mateusz Nadgłowski – członek Fan Clubu

Aga Radwańska – Polski Fan Club

Serdecznie dziękujemy Sponsorom za wsparcie w postaci nagród dla zwycięzców turnieju oraz za pomoc w częściowym opłaceniu kortów na czas rozgrywek.

Patronat medialny i fundator specjalnego wyróżnienia:

Gem Set i Meczwww.gsim.pl

 

Zapraszamy na oficjalny fan page turnieju, na którym będą pojawiać się informacje dla zawodników: AFC Tennis Open 2016

Gwarantujemy dobrą zabawę, bezstresową atmosferę, profesjonalnie przygotowane korty, na których trenuje Agnieszka Radwańska, piłki do gry, sympatycznych organizatorów i towarzystwo świetnych ludzi, którzy kochają tenis i czerpią z niego mnóstwo radości!

Aga Radwańska – Polski Fan Club i WKT Mera – organizatorzy turnieju