Aktualności i informacje

AFC Tennis Open

AFC Tennis Open 2017 – pod patronatem Agnieszki Radwańskiej

III Otwarte Mistrzostwa Oficjalnego Fan Clubu Agnieszki Radwańskiej

„Aga Radwańska – Polski Fan Club”

 

UWAGA! BRAK MIEJSC! ZAPISY ZAKOŃCZONE

W dniach 22-23 lipca 2017r. w Warszawie, na kortach WKT Mera, klubu którego tenisistką jest Agnieszka Radwańska, odbędzie się trzecia edycja tenisowego turnieju dla amatorów – sympatyków tenisa – chcesz spróbować swoich sił na korcie? Zapraszamy!

Tenisiści powalczą w trzech kategoriach: Singiel Open Pań, Singiel Open Panów i Debel/Mikst Open o tytuł Mistrza Oficjalnego Fan Clubu Agnieszki Radwańskiej. Poza sympatycznym tytułem do zdobycia będą: pamiątkowe dyplomy i trofea, a także atrakcyjne, wartościowe nagrody tenisowe ufundowane przez Sponsorów turnieju.

Turniej organizowany jest przez Aga Radwańska – Polski Fan Club pod oficjalnym patronatem Agnieszki Radwańskiej.

Osobami odpowiedzialnymi za turniej są: Agnieszka Bartoszewska, Patrycja Niemczyk i Karol Szamatuła.

Współinicjatorami turnieju są również: Adam Dziedzic i Maks Wachowicz, którzy wraz z Karolem Szamatułą zadbają o sprawny przebieg losowania grup oraz rozgrywek.

 

 

AFC Tennis Open 2017

autor: Łukasz Majder / majder.com  fot. twitter.com/mrenzaero

 

Zapisy trwają do 15 czerwca 2017r. lub do wyczerpania miejsc na listach startowych. UWAGA! BRAK MIEJSC!

Zgłoszenie do turnieju można wysłać za pomocą poniższego formularza lub drogą mailową: afc[małpka]agaradwanskafanclub.pl podając w treści maila następujące informacje: imię i nazwisko, wiek, miejscowość zamieszkania, kategoria udziału (singiel, debel lub singiel i debel), imię i nazwisko ewentualnego partnera deblowego, kilka słów o doświadczeniu tenisowym/turniejowym.

Przed wysłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z Regulaminem Turnieju: regulamin dostępny tutaj!

Liczba miejsc ograniczona – o przyjęciu zgłoszenia poinformujemy 16 czerwca 2017r. Informacje dla zawodników dotyczące godziny rozpoczęcia, kolejności meczów, a także wszelkie inne informacje będą publikowane na oficjalnym fan page turnieju – Facebook.com/AFCTennisOpen

 

Wpisowe:

  • singiel – 60 PLN / osoba
  • debel – 30 PLN / osoba
  • singiel + debel – 80 PLN / osoba

Wpisowe płatne do 30 czerwca 2016r. na konto bankowe, które podane zostanie w mailowej informacji zwrotnej, potwierdzającej wstępne przyjęcie zgłoszenia. Jedynie uregulowanie wpisowego gwarantuje miejsce na liście startowej turnieju.

Wpisowe zostanie w całości przeznaczone na cele charytatywne! Uczestnicy turnieju zostaną poinformowani o wybranym celu w trakcie trwania turnieju lub po jego zakończeniu za pomocą informacji opublikowanej na fan page turnieju.

Zawodnikom zapewniamy wodę oraz drobny poczęstunek podczas turnieju.

Forma rozgrywek:

Singiel Open Panów:
32 graczy utworzy 8 grup po 4 osoby. Każdy z każdym gra do wygranego jednego seta, od stanu 0:0. Do dalszej gry awansują dwie osoby z grupy. W fazie pucharowej gra 16 graczy. Mecze zaczynają się od 1/8 finału, potem ćwierćfinały, półfinały i finał również do jednego wygranego seta. Jeżeli będziemy dysponować wystarczającą ilością czasu to półfinały i finał można rozegrać do dwóch wygranych setów.

Singiel Open Pań:

12 tenisistek utworzy 4 grupy po 3 osoby. Każda z każdą gra do wygranego jednego seta, od stanu 0:0. Do dalszej fazy gry awansują po dwie najlepsze tenisistki z grupy. W fazie pucharowej rozegranych zostanie 7 meczów: 4 ćwierćfinały, 2 półfinały i finał. Jeżeli czas na to pozwoli, półfinały i finał można rozegrać do dwóch wygranych setów.

Ostateczna forma rozgrywek zostanie przedstawiona po zamknięciu listy zgłoszeń.

Debel Open:
16 par deblowych. Faza pucharowa – 1/8 finału, ćwierćfinały, półfinały i finał. Mecz trwa do jednego wygranego seta. Podobnie, jak w przypadku singla, jeśli będziemy dysponować wystarczającą ilością czasu to półfinały i finał można rozegrać do dwóch wygranych setów.

Pary deblowe mogą składać się z dwóch tenisistów, dwóch tenisistek lub tenisistki i tenisisty.

Łącznie :
48 meczów w singlu panów w fazie grupowej, 15 meczów  w fazie pucharowej,

12 meczów w singlu pań w fazie grupowej, 7 meczów w fazie pucharowej,
15 meczów w deblu
SUMA = 97 meczów

W sobotę rozegrane zostaną mecze fazy grupowej singla, a jeżeli czas na to pozwoli – również pierwsze mecze deblowe.

Mecze rozpoczynają się w sobotę i niedzielę o 9.00, a przewidywana godzina zakończenia rozgrywek to 21.00 w oba dni.

Obiekt i korty:

WKT Mera, Warszawa, ul. Bohaterów Września 12 – podczas turnieju będziemy mieć do dyspozycji 3 korty twarde na hali. Obowiązuje obuwie odpowiednie do nawierzchni twardej, niepozostawiające śladów, nieniszczące nawierzchni kortu (all court, hard court).

Do dyspozycji zawodników: szatnie, toalety.

Na WKT Mera znajduje się restauracja Mera Bistro, w której będzie można skorzystać z odpłatnej oferty ciepłych i zimnych napojów, dań gorących, np. danie dnia (zupa i danie) w cenie około 18 zł.

Sponsorzy turnieju:

Odzież sportowa – Lotto – www.lottosport.com/en/tennis

Gadżety Rado i trofea – RADO Switzerland – www.rado.com

Lakiery Aga by INGLOT – INGLOT – www.inglot.pl

Akcesoria tenisowe – SRIXON – www.srixon-tennis.world

Wydawnictwo Burda Książki www.burdaksiazki.pl

Aga Radwańska – Polski Fan Club

Serdecznie dziękujemy Sponsorom za wsparcie i zaangażowanie! 

Ogromne podziękowania także, a nawet przede wszystkim dla Agnieszki Radwańskiej za jej zaangażowanie w organizację turnieju, pomoc i wsparcie oraz za objęcie turnieju swoim patronatem. Dziękujemy za zaufanie!

 

Zapraszamy na oficjalny fan page turnieju, na którym będą pojawiać się informacje dla zawodników: AFC Tennis Open 2017

Gwarantujemy dobrą zabawę, bezstresową atmosferę, profesjonalnie przygotowane korty, na których trenuje Agnieszka Radwańska, piłki do gry, sympatycznych organizatorów i towarzystwo świetnych ludzi, którzy kochają tenis i czerpią z niego mnóstwo radości!

Aga Radwańska – Polski Fan Club – organizatorzy turnieju