Aktualności i informacje

Stambuł 2018 – fatalna kontuzja Agnieszki

30 kwietnia 2018

Po pierwszej części sezonu na kortach twardych i dwóch dużych turniejach w Stanach Zjednoczonych, przyszedł dla Agnieszki czas na grę na najmniej ulubionej nawierzchni – czerwonej mączce. Aga postanowiła wybrać na swój pierwszy cel turniej w Stambule, z którym ma naprawdę dobre wspomnienia. To w tym mieście wygrała swój pierwszy turniej deblowy w parze z siostrą Urszulą, oraz jeden z pierwszych turniejów w grze pojedynczej. Stambuł gościł także w latach 2012-2014 mistrzostwa WTA i to właśnie tam Aga po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału turnieju mistrzowskiego.

Przed rozpoczęciem tego turnieju mieliśmy nadzieję, że Isia będzie kontynuowała dobrą serię rozpoczętą przy Key Biscane w Miami. Jednak nie spodziewaliśmy się tego, co się wydarzyło podczas pierwszego meczu.

Runda 1.: Agnieszka Radwańska – Donna Vekić 1:6 0:2 krecz

Początek pierwszego seta to słabsza dyspozycja obu tenisistek, które nie mogły odnaleźć swojej najlepszej gry, popełniały sporo błędów i łatwo traciły punkty. Chorwatka jako pierwsza złapał właściwy rytm i dzięki temu wyszła na prowadzenie 4:1. Vekić już do końca seta grała zdecydowanie lepiej, nie dawała Agnieszce okazji na powrót do gry, grała mocno i dokładnie, dzięki czemu zakończyła tego seta posyłając na koniec mocny serwis.

Podczas przerwy między setami na korcie pojawił się Dawid Celt. Isia narzekała na stan zdrowia i skarżyła się na ból w plecach.

Po drugim gemie drugiej odsłony spotkania – Agnieszka usiadła na ławce i poprosiła o pomoc turniejowego fizjoterapeuty. Po chwili konsultacji nasza tenisistka podjęła decyzję o poddaniu meczu i tak zakończyła się niestety przygoda Agi w tureckim mieście.

Embed from Getty Images
Po meczu Dawid Celt powiedział odrobinę więcej na temat tej przykrej dla Agnieszki i jej fanów sytuacji. Isia trenowała dzień wcześniej z Julią Putincewą i w trakcie tego treningu coś strzeliło Agnieszce w plecach. Pomimo urazu, Aga wyszła na kort, by spróbować zagrać. Jednak po dolegliwościach odczuwanych w pierwszym secie i na początku drugiego seta uznała, że nie ma sensu pogłębiać urazu.

Agnieszka bardzo szybko wróciła do Polski, by skorzystać z pomocy Krzysztofa Guzowskiego, który nie poleciał z Teamem do Turcji. Uraz jest cały czas diagnozowany i na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji o tym, co się stało i jak aktualnie czuje się nasza ulubienica.

Aga, z powodu urazu, wycofała się z turniejów w Madrycie i w Rzymie. Jej start w Paryżu, w wielkoszlemowym Roland Garros, stoi pod dużym znakiem zapytania.

Jest nam bardzo przykro i martwimy się o stan zdrowia naszej tenisistki. Mamy jednak nadzieję, że sytuacja niedługo się wyjaśni i że Aga możliwie jak najszybciej wróci do zdrowia.

Pamiętaj Aga, że jesteśmy zawsze z Tobą!

Autor tekstu: Igor Sala