Aktualności i informacje

AFC Tennis Open 2017 – mamy nowych mistrzów! Turniejowa relacja

6 sierpnia 2017

Lipiec z całą pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ to miesiąc pełen ważnych wydarzeń związanych z Agnieszką. Wimbledon, premiera pierwszej autoryzowanej książki o Agnieszce, ślub z Dawidem Celtem i… turniej tenisowy pod patronatem Agi. Tegoroczna edycja AFC Tennis Open to już trzecie mistrzostwa Fan Clubu, które tym razem odbyły się pod oficjalnym patronatem naszej ulubionej tenisistki.

Gdy Agnieszka i Dawid wraz ze swoimi bliskimi świętowali w Krakowie najważniejszy dzień w życiu Pary Młodej, my w Warszawie na kortach WKT Mera godnie reprezentowaliśmy Agnieszkę trzymając pieczę nad turniejem, który przyciągnął naprawdę ogromne zainteresowanie osób chętnych do gry. W ciągu pierwszej godziny od uruchomienia zapisów otrzymaliśmy 110 zgłoszeń!

22-23 lipca uczestnicy turnieju rozegrali aż 97 meczów w trzech kategoriach: Singiel Open Pań (15 tenisistek), Singiel Open Panów (32 tenisistów) i Debel Open (16 par deblowych). Razem z gośćmi tenisistów, w weekend na hali Mery przebywało około 100 osób!

W kategorii Singiel Open Pań najlepsza okazała się jedna z faworytek turnieju – Izabela Kożuchowska z Białegostoku. Iza pokonała w finale ubiegłoroczną mistrzynię Martę Jaroszek z Radomia 6:4, 6:0. Niech Was nie zwiedzie wynik! Panie zagrały naprawdę dobre spotkanie, Marta walczyła jak lwica, ale w drugim secie zabrakło trochę cierpliwości i sposobu na to, by przełamać opanowanie przeciwniczki.

Panie otrzymały nie tylko pamiątkowe statuetki ufundowane przez firmę Rado, ale również komplety lakierów z kolekcji Agnieszki Radwańskiej i firmy Inglot, sukienki firmy Lotto, akcesoria tenisowe od firm Rado i Lotto, mistrzyni otrzymała także torbę Srixon, a finalistka torbę Rado. Obie tenisistki otrzymały również książki „Jestem Isia. Rozmowa z Agnieszką Radwańską” przekazane przez Burda Książki, podpisane z wyjątkową dedykacją przez Agnieszkę i Pana Artura Rolaka.

Finalistki AFC Tennis Open 2017

 

Postanowiliśmy również wyróżnić półfinalistki: Paulinę Stolarek i Annę Bauć, które otrzymały sukienki Lotto. Specjalne wyróżnienie otrzymała Maja Ręklewska, która została nagrodzona sukienką Agnieszki Radwańskiej za swoją przesympatyczną postawę, zobrazowanie swoją osobą sensu naszego turnieju: gra dla zabawy, radość z gry, pozytywna energia, sportowa rywalizacja, sympatyczne podziękowanie przeciwniczce po przegranym meczu i kibicowanie pozostałym uczestnikom turnieju do samego końca!

W kategorii Singiel Open Panów po dwóch z rzędu wygranych przez Tomka Kizlera z Warszawy finałach, stary mistrz musiał ustąpić miejsca nowemu. W finale Sebastian Stalka z Wałbrzycha pokonał Tomka Kizlera 6:1, 7:6 (3). Warto dodać, że Tomek wygrał aż 20 meczów w turnieju AFC Tennis Open i dopiero Sebastian był w stanie skutecznie stanąć na jego drodze do kolejnego mistrzostwa.

Panowie zostali nagrodzeni trofeami od firmy Rado, lakierów do paznokci ani sukienek co prawda nie dostali, ale czekały na nich: torba tenisowa Srixon na mistrza, torba Rado na finalistę, koszulki i spodenki tenisowe od Lotto, a także akcesoria tenisowe od Lotto i Srixon i oczywiście książki z dedykacją od Agnieszki Radwańskiej.

Finaliści AFC Tennis Open 2017

 

W finale kategorii Debel Open ponownie spotkały się duety Sebastian Stalka / Dawid Giełczyk i Damian Dupla / Piotr Dominiak. Mogliśmy zobaczyć powtórkę finału z zeszłego roku, czyli kolejne zwycięstwo Sebastiana i Dawida, którzy wygrali ze starszymi kolegami 6:3, 6:4.

Dla najlepszych deblistów turnieju przygotowaliśmy statuetki od firmy Rado, torby ufundowane przez Srixon, akcesoria tenisowe od Rado i Lotto, spodenki i koszulki Lotto, a także egzemplarze książki z dedykacją od Isi. Cóż… i tutaj niestety panowie nie otrzymali lakierów do paznokci, ale raczej nie byli z tego powodu zawiedzeni.

Debliści AFC Tennis Open 2017

 

Atmosfera turnieju, podobnie jak w poprzednich edycjach, była naprawdę swobodna i przyjemna. Przede wszystkim liczyła się dobra zabawa i możliwość poznania nowych ludzi. Uczestnikami turnieju były nie tylko osoby z Fan Clubu, ale również uczestnicy poprzednich edycji oraz debiutanci.

Tenisistom zapewniliśmy nieograniczone ilości wody mineralnej, catering w postaci ciast, kanapeczek, owoców, napojów niegazowanych. Dodatkowo w piątek, tuż po losowaniu, zaproponowaliśmy uczestnikom skromne players party w postaci spotkania przy grillu, w którym udział wzięła 1/3 uczestników AFC Tennis Open 2017.

Opinie o turnieju? Pozwolimy sobie przytoczyć jedną z nich, której autorem jest Tomek Kizler:

„Świetny turniej, z niesamowitą atmosferą. Należy podkreślić w tym wszystkim ogromną rolę i zaangażowanie organizatorów (Aga, Patrycja, Maks, Karol, Adam), którzy w każdym detalu dbają, by wszyscy uczestnicy byli zadowoleni. Widać u nich pasję do tego co robią i za to wielki szacunek. Z roku na rok turniej coraz bardziej się rozwija, a otoczka jest wyjątkowa. Trzymajcie tak dalej!”

Już w trakcie weekendu otrzymaliśmy mnóstwo pytań o kolejną edycję i próśb o to, by w przyszłym roku rozszerzyć liczbę uczestników, by więcej osób mogło zagrać. Możemy więc obiecać, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, by IV Otwarte Mistrzostwa Aga Radwańska – Polski Fan Club mogły zaproponować większą liczbę miejsc we wszystkich kategoriach. Prace nad kolejnym turniejem rozpoczniemy jeszcze w tym roku.

Trofea od Rado

 

Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować wszystkim uczestnikom i sponsorom za pomoc przy turnieju i za stworzenie naprawdę przyjemnej atmosfery. Dla nas to ogromna satysfakcja, że z roku na rok coraz więcej osób chce brać udział w wydarzeniu, że gracze przyjeżdżają z różnych stron Polski i stawiają przede wszystkim na dobrą zabawę. Jesteśmy wdzięczni sponsorom za wsparcie i przekazanie wspaniałych nagród!

Turniejowe wpisowe, zgodnie z zapowiedzią, zostanie przekazane na cele charytatywne: dla Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie oraz jako wsparcie w postaci karmy dla podopiecznych Fundacji Bernardyn, która zajmuje się starymi, schorowanymi psami wyciąganymi z koszmarnych warunków. Dziękujemy uczestnikom turnieju za wspólną realizację tej inicjatywy!

Zapraszamy na AFC Tennis Open 2018 – to dopiero za rok, ale czas bardzo szybko leci!

Wszystkim dziękujemy i do zobaczenia!

Turniejowa galeria: AFC Tennis Open 2017 – foto

Autor relacji: Agnieszka Bartoszewska

AFC Tennis Open 2017