Aktualności i informacje

AFC Tennis Open 2016 – dwa fantastyczne dni na kortach WKT Mera

16 października 2016

Dziś mijają dokładnie 3 miesiące od pierwszego dnia AFC Tennis Open 2016 – turnieju tenisowego dla amatorów, którego drugą edycję zorganizowaliśmy 16-17 lipca w Warszawie. W tym roku mieliśmy przyjemność zagrać na kortach, na których podczas pobytu w kraju trenuje Agnieszka Radwańska. Zapraszamy Was do lektury relacji z turnieju, która choć pojawia się dopiero teraz, pozwoli Wam poczuć odrobinę klimatu, który otaczał uczestników wydarzenia!

Przygotowania do turnieju rozpoczęły się na długo przed pierwszym jego dniem. Jak to bywa przy tego typu wydarzeniach – trzeba było zadbać o nagrody dla uczestników, odpowiednie miejsce do gry czy o detale takie jak identyfikatory dla tenisistów czy drobny poczęstunek. W tym roku swoje drzwi dla członków i sympatyków Aga Radwańska – Polski Fan Club otworzyło wyjątkowe miejsce – WKT Mera, klub tenisowy w Warszawie, którego tenisistką od początku roku jest nasza idolka – Isia. Zaproponowano nam dobre warunki współpracy i umożliwiono rozgrywki na profesjonalnych kortach, w sympatycznej atmosferze.

Nagrody dla uczestników, podobnie jak rok temu, przekazała firma Babolat Polska, od której otrzymaliśmy plecaczki naramienne i torby tenisowe dla najlepszych graczy oraz piłki do rozgrywania meczów. Sklep TygerTenis dorzucił od siebie akcesoria tenisowe. Dzięki współpracy z firmą TuvaHome mogliśmy każdemu z uczestników turnieju zapewnić pamiątkowy turniejowy ręcznik, który wraz z turniejowym kubkiem stanowił tzw. players gift. Warto dodać, że każdy z pamiątkowych kubków został podpisany przez Agnieszkę Radwańską! Dzięki firmie Muszynianka mogliśmy zapewnić naszym tenisistom wodę na oba dni zmagań na kortach. Serdecznie dziękujemy firmom, które przyczyniły się do tego, że turniej w 100% się udał i zebrał same pozytywne recenzje!

Chcielibyśmy też serdecznie podziękować Agnieszce, która przekazała nam caaaały karton swoich meczowych sukienek, frotek i daszków firmy Lotto oraz owijek i naciągów Babolat, którymi mogliśmy nagrodzić najlepsze tenisistki i tenisistów lipcowego weekendu na Merze.

Nagrody
 

Już od czwartku grupa organizatorów turnieju czyli Agnieszka, Patrycja, Karol, Dawid, Karolina, Patryk, Iza i Maks z Fan Clubu przygotowywała wszelkie detale na kortach WKT Mera, by w sobotę rano móc przywitać uczestników. Identyfikatory, nagrody, losowania drabinek, podziały na grupy, ostatnie zakupy – oj działo się, ale było warto!

W sobotę już od 6.00 rano dopinaliśmy wszystko na ostatni guzik. Dzięki pomocy uczestników, którzy chętnie realizowali różne zadania, by sprawniej i szybciej wszystko przygotować – mogliśmy rozpocząć chwilę po 9.00 powitaniem uczestników, rozdaniem pamiątkowych upominków dla każdego zawodnika i zapowiedzią niespodzianki, która z całą pewnością była dla wszystkich dużym przeżyciem.

Tuż po pierwszych meczach na turnieju pojawiła się Agnieszka Radwańska w towarzystwie Dawida Celta i Tomasza Wiktorowskiego. Team Agi odwiedził nas, by poświęcić odrobinę czasu dla uczestników turnieju, a potem zagrać w padla w ramach treningu. Każdy z tenisistów AFC Tennis Open 2016 mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Isią, przywitać się i w większości przypadków po raz pierwszy zobaczyć najlepszą polską tenisistkę na żywo i to tak blisko. Po pamiątkowych zdjęciach indywidualnych i grupowych przekazaliśmy Agnieszce wielki bukiet kwiatów w imieniu wszystkich osób zgromadzonych tego dnia na kortach Mery. Nasza ulubienica spędziła na terenie obiektu około 2 godzin, uczestnicy turnieju mogli zobaczyć Agę i Dawida podczas gry w padla i przekonać się, że Isia to bardzo otwarta, serdeczna osoba, która ceni swoich fanów i gdy czas na to pozwala, nie odmawia wspólnego zdjęcia czy zamienienia kilku słów. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom obecnym w sobotę na turnieju za wzorowe zachowanie i stworzenie atmosfery, w której Team czuł się swobodnie.

Agnieszka Radwańska na turnieju
 

Nasz turniej podzielono na 3 kategorie. Singiel Open Panów (32 zawodników), Singiel Open Pań (10 zawodniczek) i Debel Open (16 par). Tenisiści mieli do dyspozycji 3 korty twarde, na których w weekend rozegrano ponad 70 meczów! O składzie grup zadecydowało losowanie. Aby zagrać w finale kategorii pań należało rozegrać 5 meczów, u panów finaliści potrzebowali 6 rozegranych meczów, a w przypadku debli 3 zwycięstwa gwarantowały miejsce w ostatniej fazie rozgrywek.

W finale u pań zagrały Marta Jaroszek i debiutantka w AFC Tennis Open – Małgorzata Jędrzejczyk. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2, 6:0 i drugim zwycięstwem Marty nad Małgorzatą w turnieju, ponieważ dziewczyny grały ze sobą wcześniej w grupie. Spotkanie obfitowało w wiele efektownych zagrań i mnóstwo emocji. Finalistki zostały nagrodzone nie tylko pamiątkowymi pucharami, ale również sukienkami meczowymi Agnieszki i innymi akcesoriami tenisowymi, które z pewnością przydadzą się na korcie, a mistrzyni dodatkowo otrzymała torbę od firmy Babolat. Półfinalistki: Paulina Stolarek i Karolina Maliszewska również otrzymały nagrody – sukienki Lotto Agi Radwańskiej.

Finalistki i ćwierćfinalistki Singla Pań
 

U panów mieliśmy powtórkę z zeszłego roku – ponownie w finale spotkali się Filip Chudy i Tomek Kizler. Taktyka na mecz to również powtórka z 2015 roku, czyli oczekiwanie na błąd przeciwnika. Dzięki temu mogliśmy oglądać naprawdę bardzo długi mecz, choć po pierwszym secie i wyniku 6:4 zeszłoroczny finalista Filip skreczował i ponownie mistrzem AFC Tennis Open został Tomasz Kizler. Panowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, akcesoriami tenisowymi i naturalnymi naciągami Babolat od Agnieszki, a zwycięzca finału otrzymał również torbę od firmy Babolat.

Finaliści AFC Tennis Open 2016
 

W finale debla zagrali uczestnicy pierwszej edycji turnieju – Damian Dupla i Piotr Dominiak. Po przeciwnej stronie siatki do piłek biegali debiutanci: Sebastian Stalka i Dawid Giełczyk, którzy w bardzo dobrym stylu ukoronowali swój debiut zdobyciem mistrzostwa. Wynik 7:6, 6:3 wiele mówi o meczu finałowym – Damian i Piotr nie oddali tytułu młodszym kolegom za darmo. Na finalistów czekały pamiątkowe puchary, torby tenisowe dla zwycięzców, plecaczki naramienne dla finalistów oraz naturalne naciągi od Agnieszki i inne akcesoria tenisowe.

Finaliści Debla AFC Tennis Open 2016
 

AFC Tennis Open to turniej, na którym nagradzani są również uczestnicy, którzy w jakiś sposób się wyróżniają. Nagrodę od WKT Mera w postaci koszulki i akcesoriów tenisowych otrzymał nasz turniejowy Andy Murray czyli Max Mańk, który podobnie jak w pierwszej edycji turnieju, wyróżniał się bardzo wysokim poziomem gry. Dla Marka Krywalskiego, jednego z najmłodszych uczestników, przygotowano nagrodę od GSiM.pl – naszego patrona medialnego, który ufundował koszulkę turniejową oraz piłki tenisowe. Jako Fan Club przyznaliśmy również nasze wyróżnienia w postaci rakiet tenisowych Babolat Contact Aga z autografem Agnieszki. Rakiety trafiły do debiutantów: Sebastiana Stalki i Filipa Kowalskiego, którzy wyróżnili się nie tylko tenisowo, ale również koleżeńską postawą na korcie, walecznością i wieloma efektownymi zagraniami.

Atmosfera podczas turnieju? Naszym zdaniem – fantastyczna! Tenisiści, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji, tworzyli bardzo przyjazną, otwartą atmosferę turnieju grupy ludzi, których łączy pasja i ulubiona/lubiana tenisistka. Był czas na grę, wspólną kawę, rozmowy, dobrą zabawę. Dwa dni upłynęły naprawdę bardzo szybko, aż szkoda, że tak szybko. Jako organizatorzy jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z przebiegu całego wydarzenia. Frekwencja dopisała, humory również, a poziom tenisa był naprawdę bardzo wysoki. Poznaliśmy mnóstwo nowych osób, spędziliśmy razem bardzo przyjemny czas i drugi rok z rzędu zorganizowaliśmy turniej, który również w oczach uczestników był sukcesem.

Niektóre opinie tenisistów:

Chciałbym wszystkim podziękować za wspaniały turniej ! Genialna organizacja, wspaniali ludzie i miło spędzony czas, dzięki czemu nawet zmęczenie nie dawało o sobie znać. Niestety nie mogłem zostać do końca i zobaczyć decydujących meczów, ale i tak wielkie brawa dla wszystkich zawodników, bo graliście niesamowicie. Mam nadzieję, że za rok znowu się spotkamy, bo zrobię wszystko, żeby przyjechać, choćby rowerem!” – Hubert

Turniej niesamowity! A niespodzianka po której mogę już umierać. WOW! Fan Club po raz kolejny spełnia moje marzenia! Dziękuję!” – Arek

Wielkie słowa uznania dla wszystkich organizatorów za wspaniałe i profesjonalne przygotowanie turnieju oraz za to że pojawiła się Aga Radwańska. Podziękowania dla wszystkich zawodników za super postawę i przyjazną atmosferę. Ja ze swojej strony chciałbym podziękować za wyróżnienie mojej osoby. Cieszę się ze podobał się Wam mój występ. Już nie mogę się doczekać kolejnych edycji. Do zobaczenia na kolejnym turnieju. Wszystkim życzę żeby czerpali tylko i wyłącznie przyjemność z codziennego grania.” – Filip

Sprawiliście, że te 2 dni to był dla mnie magiczny czas i na pewno na długo zapisze się on w mojej pamięci i nadal nie potrafię wyrazić słów uznania za to, że spełniliście moje największe marzenie czyli zobaczyć Agnieszkę na żywo.” – Paweł

Nie mamy więc wyboru! W przyszłym roku, krótko po Wimbledonie, ponownie zaprosimy członków i sympatyków FC na korty WKT Mera, gdzie zbierzemy się po to, by dobrze się bawić, pograć w tenisa, jeszcze bardziej zintegrować, a przy okazji nagrodzić najlepszych i wyróżniających się graczy nagrodami, które choć nie są najważniejsze to zawsze są miłym akcentem i pamiątką.

Czy i tym razem odwiedzi nas Agnieszka Radwańska? Wszystko okaże się za około 9 miesięcy!

Już teraz zapraszamy wszystkich uczestników dwóch pierwszych edycji na AFC Tennis Open 2017!

Wielkie podziękowania dla naszych fotografów: Jacek Gil i Tomek Kurp przez cały weekend zatrzymywali za pomocą obiektywu najciekawsze momenty naszego turnieju.

Więcej zdjęć z turnieju: AFC Tennis Open 2016 – foto

Autor relacji: Agnieszka Bartoszewska